Ameliyatsız Yüz Germe

Medlife Poliklinik - Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.

Ameliyatsız Yüz Germe (Örümcek Ağı Estetiği) Ameliyatsız Yüz Germe Nedir?

”Ameliyatsız yüz germe metodları cerrahi uygulama olmaksızın yüzdeki sarkma ve kırışıklıkları gideren metodlardır”. Yüz gerdirme ve gençleştirme metodları ile bu zamanda artan anatomiden kaynaklı bilgiler ve metodlar desteğiyle doğru hasta seçimlerinde ameliyat yapmadan da operasyona yakın neticelar alınabilmektedir. Bu metodların yararı hemen günlük sosyal ve iş yaşamına geri dönülebilmesidir. Fakat ameliyatın oluşturduğu yan etkilere sahip değildir. Genel anestezi gereksinim duyulmaz.  Fakat, uygulanan prosedürlerin çoğu cilt ve cilt altı dokuları onardığı için yaşlanmaya karşı önlem alınmış olur. ameliyatsız yüz gençleştirme En Etkili ve En Çok Uygulanan 5 Adet Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemi PRP, mezolift, hyaluronik asit aşı,  somon DNA ile yüz germe: Cilde ufak zerkler halinde faydalı maddelerin verilmesine dayanan metodlardır. PRP bireyin kendi kanından uygulanan büyüme faktörlerinden zengin plasmadır.  Somon ise emniyetli bir yapı taşı olan cilt tamiri belirleyen polinükleotid maddesi içerir. Mezolift vitamin, antioksidan, mineral benzeri çok sayıda faydalı madde içeren bir kokteyldir. Hyaluronik asit aşı ise cildimizde olan besleyici ve nemlendirici özelliği olan bir tür şekerdir. 

Ameliyatsız yüz germelerde  PRP sarkma ve lekede, somon elastikiyet kaybında ve nem vermede, mezolift bakım amaçlı, hyaluronik asit nemlendirmek ve bakım amaçlı kullanılabilir. Tüm bu metodları lazerlift ile beraber yapmak ameliyatsız yüz germelerin çok daha etkili bulunmasını sağlar. Ameliyatsız yüz germe (gençleştirme) metodlarınin aşağıda ayrıntılarını okuyabilirsiniz. Lazerlift ile Yüz Germe Cilt ve cilt altı dokuları lazer sistemleri ile ısıtarak etkili olan lazerle yüz germe metodudur.  Kollajen 50-60 derece ısıtıldığında kısalır. Cilt ve cilt altı dokusu lazerlift ile ısıtıldığında kollajenler kısaldığı için cilt gerilir. Daha sonra cilt üzerinde kısalan kollajen mevzusunda tekrardan tekrardan kollajen üretimi başlar.

Böylece uygulama mevzusunda cilt ve cilt ile birlikte yenilenme gerçekleşmiş olur.  Lazerlift  PRP, somonDNA, hyaluronik asit aşı,  mezoliftle beraber yapıldığında ameliyatsız yüz germe uygulamai aktivitesi 2 katına çıkar. Lazerlift sonrası iş ve hayata dönülebilir. Takribî 2-4 seans yapılmalıdır. Etkisi 1-1,5 sene devam eder. Lazerlift Detaylı Bilgi Mikro Fokuslu Ultrason (Ultraskin) ile Yüz Germe Ses dalgaları ile cilt ve cilt altı dokuları etkileyerek ameliyatsız yüz germe yapan bir metoddur. Bilhassa  yanak sarkmaları, çene netliği kaybı, hafif gıdılarda tavsiye edilebilecek bir uygulamadır. Ses dalgaları cildi yaralamadan cilt altı dokulara ulaşabilek özelliğine sahiptir.  Dozlarını ayarlayarak cilt ile birlikte istenilen dokuya ulaşabilmek mümkün olur. Böylece, operasyonlarda yüz germede kullanılacak,  cilt altı SMAS  dokusuna ulaşabilen ses dalgaları bu dokuyu etkileyerek yüzü gerer.  Yüz germe özelliği uygulamaden hemen sonra ortaya  çıkan fokuslu ultrasonun tesiri  üçüncü ayda maksimuma çıkar. Fokuslu ultrasonu, yüz yağları boşalmış veya kaymış hastalarda dolgu ile beraber, cildi gevşemiş hastalarda ise lazerlift  ile beraber, gıdısı olan hastalarda iple beraber  yapmak en etkili neticeları sağlar. Fokuslu ultrasonun ameliyatsız yüz germe tesiri 1-1,5 yıl devam eder. Tek seans yapılır. 

Ultraskin Detaylı Bilgi Fraksiyonel Radyofrekans (Scarlet, Altın İğne, Altın Frekans) ile Yüz Germe Mikroiğneli radyofrekans tekniği iğnelerin mekanik tesiri ve radyofrekansın ısıtıcı özelliği ile cildi gerer. Mikroiğneler desteğiyle gözenekleri küçültür, radyofrekans ise cildi sıkılaştırır. Gözenek, kırışıklık sorunli elastikiyet kaybı olan, sarkmaya eğilimli kimselerde tavsiye edilmelidir.  Geçmişte aknelenen ve akne izleri olan kimselerde bilhassa yapılır. Takribî üç seans yapılmalıdır. Seans aralıkları 3-5 haftadır. Yüz sarkmadaki aktivitesini yükselmek için PRP  ve lazerliftle beraber uygulama yapılmalıdır.  Scarlet Detaylı Bilgi Örümcek Ağı Estetiği  (İp Askı, Örümcek Ağı Estetiği) İple yüz germe tekniği ameliyatsız yüz germe metodlarınden  biridir. İplerin  zaman içinde vücuttan eriyip atılanları ve sabit olanları vardır. Kalıcı ipler biraz daha etkili olsalar da sabit olmaları sebebiyle  cerrahi uygulama olarak kabul edilebilir.

Zamanla eriyip atılan ipler çok daha çok kullanılmış olarak uygulanmaktadır.  Bilhassa alt yüzde çene hattının bozulduğu olaylarda, fazla büyük olmayan gıdılarda etkilidir. Mikrofokuslu ultrason, dolgu metodlarıne eklendiğinde yüz germe tesiri çok daha bariz olur.  İp tekniği zayıf, yağ dokusu az kimselere müsait değildir. Daha çok alt yüz alanında tavsiye edilmelidir.  İple Germe Detaylı Bilgi Dolgu ile Yüz Germe Yüzde sarkma yalnız cilt gevşemesi ile değil cilt altı bağlarında zayıflama, yağ ve kemik kayıpları ile olur. Ailesel olarak yanakları zayıf kimselerde erken yaşta  göz altı çukuru, torbalanmaya eğilim, yanakta düzleşme veya çöküklük olur. Bu tür  şikayetlerde dolgu ile yanak ve gözaltı desteği sağlamak  şarttır. Fakat yaşla beraber yanaklarda ve şakaklarda yağ ve kemik kaybı yapılır.

Bu tür olaylarda yine eksilen hacmi yerine koymadan diğer metodların tesiri ortaya çıkmaz. Fakat yüzü geren yüz bağları ve cilt altı bağ dokusuna dolgu yapmak lifting tesiri bitirir. Ameliyatsız yüz germelerde 40-45 yaş sonrası dolgu eklenerek  uygulanan prosedürlerden en iyi neticelar alınır. Doğru alanlara dolgu konulursa şişme yerine yüze gençlik ifadesi veren daralma ve toparlanma olur. Uygulamalerimizin 2017 Fiyatları için iletişim sekmesinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Ameliyatsız yüz germe | Burun Estetiği

Medlife Poliklinik - Bizi Tel: +90 242 316 3566 - Mobil: +90 549 316 3566 numaralarımızdan arayabilir, ücretsiz muayene olabilirsiniz.